Wesele w plenerze wieczorową porą.

Wynajem namiotów weselnych na bajkowe wesele w plenerze

Sezon wiosenno – letni to najbardziej popularny okres, w którym odbywa się najwięcej ślubów oraz wesel i nie ma co się dziwić – w końcu to czas, w którym natura zaczyna budzić się do życia. Jest coraz cieplej, częściej świeci słońce, trawa zaczyna się zazieleniać, ptaki pięknie śpiewają, a drzewa owocowe i kwiaty zaczynają kwitnąć.

Piękno otaczającej nas natury budzącej się do życia, coraz częściej skłania młode pary planujące swój jeden z najważniejszych dni w życiu do rozmyślań, aby zorganizować przejęcie weselne w plenerze, wykorzystując do tego celu namioty weselne, a nie jak tradycyjnie przystało – w często niewystarczającej wielkości, kiepsko klimatyzowanych salach restauracyjnych, które udekorowane są w stylu, który z pewnością podoba się właścicielom, niekoniecznie młodej parze.

Namioty weselne idealną alternatywa dla domów weselnych?

Organizacja wesela wiąże się z podjęciem wielu ważnych decyzji, jedną z nich jest wybór odpowiedniego lokalu, w którym odbędzie się uroczystość weselna.

Namiot weselny RAJT w stylowym wystroju.
źródło: http://www.rajt.pl/sluby-i-wesela-w-plenerze,46

Wybór miejsca, który będzie sprostał wszystkim naszym wymaganiom, nie jest wcale tak łatwy jakby mogło się to wydawać. Dlaczego? Ponieważ bardzo ciężko znaleźć taki lokal, jaki sobie wymarzyliśmy lub chociaż taki, który po prostu będzie spełniał najistotniejsze wymagania, np.

  • serwował smaczne jedzenie,
  • zapewniał profesjonalną obsługę, która będzie sprawnie podawała posiłki,
  • bez problemu pomieści zaproszoną liczbę gości,
  • znajdował się nieopodal miejscowości, w której odbywa się ślub oraz z której pochodzi większa cześć gości, w innym przypadku będziemy zmuszeni zapewnić gościom nocleg, co wiąże się z dodatkowymi i dosyć sporymi kosztami,
  • miał wysokiej jakości zastawę, komfortowe krzesła oraz atrakcyjny wystrój, ponieważ to pierwsze co zauważą wszyscy goście,
  • i oczywiście mieścił się w budżecie, który sobie zaplanowaliśmy.

 

Na pierwszy rzut oka może wydawać się jakby wymagania te były bardzo wygórowane, aczkolwiek to naprawdę podstawy, które musi spełniać dany lokal. Co więcej – dużo sal restauracyjnych nie jest położonych w pięknych okolicach, co uniemożliwia zrobienie ładnych zdjęć plenerowych bez konieczności wyjazdu młodych na kliku-godzinne sesje zdjęciowe.

Wesele w dużym namiocie weselnym
źródło: http://www.rajt.pl/sluby-i-wesela-w-plenerze,46

Ratunkiem wtedy okazuje się wynajem namiotów weselnych. Wybierając takie rozwiązanie nie musimy martwić się o to czy sala pomieści zaproszoną przez nas ilość gości. Zarówno przy małej jak i bardzo dużej liczbie proszonych gości, można rozstawić taki namiot weselny, który bez żadnego problemu pomieści całą przestrzeń konsumpcyjną, a nawet zaplecze cateringowe, przestrzeń taneczną, scenę, szatnie oraz inne pomieszczenia, które tylko sobie zażyczymy.

W przypadku sporego wesela nie musimy więc martwić się czy znajdziemy w okolicy lokal, który pomieści wszystkich zaproszonych gości. Jedynie musimy znaleźć miejsce, w którym będziemy mogli rozstawić odpowiedni namiot, a to nie jest już takim problemem.

Namioty posiadają budowę modułową, dzięki temu nie tylko możemy je wydłużać w nieskończoność, ale także przyjmować dowolną formę, hale namiotowe dają nam naprawdę dużą elastyczność i nieskończone możliwości aranżacji. Pomysłów na to gdzie rozłożyć namiot weselny jest również naprawdę bardzo dużo, może być to np. działka, własny ogródek, polana, park, ogród sąsiadujący z restauracją, zamkiem, pałacem, miejsce nad rzeką lub jeziorem mamy tutaj naprawdę duże możliwości, wystarczy poszukać, popytać, ewentualne zdobyć pozwolenia i działać :)

Wesele w namiocie daje nam znacznie więcej zalet i możliwości niż tylko odpowiednio duża przestrzeń, to także możliwość dopasowania wszystkiego pod nasze oczekiwania – możemy zamówić jedzenie w ulubionej firmie cateringowej, możemy zatrudnić profesjonalnych dekoratorów, którzy zaaranżują i dostosują nie tylko namiot, ale także przestrzeń wokół namiotu, możemy dobrać profesjonalną załogę, która będzie dbała o serwowanie posiłków oraz wiele więcej. Jesteśmy w stanie zorganizować wesele naszych marzeń.

Transparentny namiot weselny na polanie
źródło: http://www.rajt.pl/sluby-i-wesela-w-plenerze,46

Decydując się na wesele w plenerze, warto rozważyć skorzystanie z usług firm zajmujących się kompleksową obsługą imprez plenerowych, dzięki którym zaoszczędzimy czas oraz pieniądze, ponieważ nie musimy szukać wypożyczalni krzeseł i stołów, parkietu oraz innych elementów wyposażenia. Wtedy też praktycznie nie musimy się o nic martwić, gdyż całym przygotowaniem i dostosowaniem w najmniejszych szczegółach zajmą się fachowcy, którzy wszystkiego dopilnują.

Firmy te doradzą nam również najlepsze rozwiązania, podsuną takie kwestie, o których nawet byśmy nie pomyśleli, np. co potrzebujemy i co musimy zapewnić, aby w danym miejscu wesele mogło się odbyć bez żadnych niemiłych niespodzianek i problemów. Mowa tu np. o przenośnych łazienkach, czy dostawie prądu w przypadku, gdy miejsce imprezy będzie z dala od „cywilizacji”.

Jak widać trzeba dużo kwestii przemyśleć i się przeanalizować. Wybór namiotu weselnego zamiast sali restauracyjnej wiąże się z całkiem innym podejściem do organizacji, ale efekt jaki uzyskamy oraz wspomnienia, które na zawsze z nami zostaną są bezcenne i warte tego wysiłku.

One Reply to “Wynajem namiotów weselnych na bajkowe wesele w plenerze”

  1. Piękne zdjęcia! Szkoda, że w domach weselnych nie można takiego wystroju zrobić :(

Comments are closed.