Hala namiotowa rozłożona przy basenie.

Współczesne hale namiotowe i namioty

Współczesne namioty i hale namiotowe produkowane są z perspektywą użytkowania ich w plenerze, dlatego muszą być solidne, gwarantować bezpieczeństwo i wytrzymałość nawet podczas bardzo niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak chociażby bardzo mocny wiatr i deszcz. Dlatego zanim zainteresujemy się ich wynajmem, należy koniecznie sprawdzić, czy posiadają odpowiednie atesty.

 

Gdzie i kiedy stosować namioty?

Szerzej o zastosowaniu namiotów pisaliśmy już tutaj: Zastosowanie hal namiotowych w pigułce. Pokrótce dodamy, że najczęściej namioty te wykorzystuje się podczas różnego rodzaju imprez rodzinnych (np. wesela w namiocie), imprez firmowych, branżowych, jak np. targi i eventy, a także na różnego rodzaju prezentacje nowych produktów, pokazy, uroczyste gale oraz bankiety. Są one także często używane jako specjalne punkty gastronomiczne, promocyjne lub handlowe.

Namioty najczęściej rozkłada się w przydomowych ogródkach, w pięknych dużych ogrodach sąsiadujących z restauracją, zamkiem lub pałacem, a także wszędzie tam, gdzie są odpowiednie duże powierzchnie wykorzystywane pod różnego rodzaju imprezy plenerowe i masowe, jak np. koncerty, festyny i festiwale.

Jeżeli wybierzemy profesjonalną, doświadczoną firmę, która nie boi się wyzwań – namioty możemy postawić praktycznie na każdej powierzchni, również w bardzo nietypowych miejscach :)

 

Dlaczego wynajem namiotów to bardzo korzystne rozwiązanie i świetna alternatywa dla wielu tradycyjnych rozwiązań?

Ponieważ dają nam praktycznie nieograniczone możliwości, szczególnie wtedy kiedy zawodzą tradycyjne rozwiązania.

Wynajem namiotów lub też hal namiotowych to bardzo korzystna inwestycja pod wieloma względami. Przede wszystkim umożliwiają nam stworzenie niczym nieograniczonej i zadaszonej powierzchni, całkowicie dostosowanej do naszych preferencji, wymagań, wielkości, kształtu a nawet oczekiwań związanych z aranżacją i dekoracją.

Spotkanie świąteczne t-mobile zimą w hali namiotowej.
źródło: http://www.rajt.pl/aktualnosci/81/spotkanie-swiateczne-w-t-mobile Spotkanie świąteczne t-mobile w hali namiotowej RAJT zimą.

Dzięki specjalnym, innowacyjnym rozwiązaniom zapewniają bardzo komfortowe warunki nawet wtedy, gdy pogoda zawodzi. Nie straszne nam upały i silne słońce, ale także deszcz, mocny wiatr, czy nawet śnieg i mróz! Współczesne namioty dają nam możliwość np. organizacji imprezy plenerowej nawet zimą, co jeszcze do niedawana wydawało się totalną abstrakcją.

Wybierając profesjonalną firmę wynajmującą nowoczesne namioty możemy być pewni, że zrealizują nawet najbardziej pomysłowe i abstrakcyjne pomysły, takie jak hala namiotowa postawiona na środku jeziora.

Jeżeli chodzi o ich wielkość jak i kształt, mamy tutaj bardzo szerokie pole manewru. Otóż ich modułowa budowa pozwala na bardzo wiele kombinacji. Mamy możliwość wynająć namioty lub hale namiotowe, które posiadają formę prostokątną, kwadratową, sześciokątną, a nawet łukową. Posiadają one budowę modułową co oznacza, że możemy je ze sobą łączyć i wydłużać w nieskończoność, w takiej konfiguracji jaką chcemy uzyskać lub wymaga tego teren. Ponadto możemy wybrać namioty zabudowane lub otwarte, mogą mieć transparentne ściany i sufit lub być całkowicie kryjące. Mamy także nieskończone możliwości dekoracji i aranżacji.

 

Namioty vs hale namiotowe

Jak już wyżej wspomnieliśmy, mamy do wyboru wynajem namiotów lub hal namiotowych – czym więc się one różnią od siebie oraz na którą opcję się zdecydować?

Event firmowy Castrol

 

Hale namiotowe przeważnie wykorzystuje się tam, gdzie zadaszenie ma zajmować większą przestrzeń, czyli pozostając w tematyce imprez plenerowych – tam, gdzie spodziewamy się większej ilości gości/uczestników, np. różnego rodzaju eventy, gale, bankiety, wesela plenerowe, targi, prezentacje, pokazy, itp.

Natomiast namioty świetnie się sprawdzają przy nieco skromniejszym zastosowaniu – np. podczas rodzinnych imprez, rocznic, komunii, tzw. garden party lub np. jako wejście do głównej hali namiotowej, palarnie, zaplecza czy też tzw. strefy chillout, używane także jako mniejsze namioty – stanowiska handlowe i reklamowe.

Rama zarówno przy małych jak i dużych namiotach stworzona jest zazwyczaj z aluminium, natomiast zadaszenie i ściany boczne – w zależności od wymagań.

Event firmowy Castrol w hali namiotowej RAJT zrobionej na zamówienie.
źródło: www.rajt.pl – Indywidualny projekt hali namiotowej dla firmy Castrol.

Ściany mogą mieć także okna, swobodnie opuszczane i podnoszone, wytworzone z PCV.

Tak jak pisaliśmy wcześniej – są różne rodzaje namiotów, niektóre z nich, tzw. namioty ekspresowe nie są solidne i wytrzymałe, więc przy nawet niewielkim wietrze mogą zmienić swoje położenie, dlatego przed wynajmem warto dokładnie się zorientować z jakimi namiotami mamy do czynienia i przede wszystkim sprawdzić, czy firma posiada wszelkie niezbędne atesty oraz ubezpieczanie OC.

Hale namiotowe mogą być wyposażone w podłogę, na którą można dodatkowo zastosować wykładzinę oraz parkiet taneczny. Pozostała część wyposażenia czy dekoracji pozostaje już w całkowicie naszym zamyśle i guście.