Dekoracja krzesła chiavari kwiaty + piórka

Chiavari – krzesła, które podbiły świat…

Bardzo modnie, piękne, komfortowe i uniwersalne – świetnie sprawdzą się w niemal każdej sytuacji, takie są krzesła chiavari. Są niezwykle eleganckie i minimalistyczne zarazem, nie przytłaczają, za to dodają szyku. Wręcz idealne na wesela w stylu romantycznym, glamour czy też w stylu rustykalnym.

Niezastąpione podczas ślubów i wesel plenerowych, jednym słowem to największy HIT wesel 2015/2016 i nie tylko. Ich uniwersalność sprawia, że możemy je zastosować w wielu sytuacjach.

 

Krótko o historii krzeseł chiavari…

Pierwsze krzesło chiavari stworzył Giuseppe Gaetano Descalzi we Włoskim mieście Chiavari (stąd wzięła się nazwa krzesła) w 1807 roku. Pierwsze modele chiavari były wykonane z drzewa wiśniowego, w pierwszej kolejności przypadły one do gustu monarchom, którzy na ich rzecz zrezygnowali z bardzo ciężkich oraz obfito zdobionych krzeseł, słynnych w tym okresie.

Krzesła chiavari oczarowały wszystkich właśnie tym, że wyglądały na lekkie, delikatne, eleganckie, a były przy tym również bardzo solidne i komfortowe.

Krzesła chiavari od samego początku zyskały bardzo szybko popularność, do tego stopnia, że okoliczne fabryki już w tamtym okresie zaczęły je również produkować. Teraz znane są niemal na całym świecie, w tym również w Polsce co ogromnie nas cieszy. Mimo iż są ikoną stylu, to coraz bardziej dostępne dla wszystkich. Polskie wypożyczalnie krzeseł już w zeszłym roku wprowadziły je do swojej oferty i od tego czasu ich popularność stale rośnie. Teraz i my możemy pozwolić sobie na odrobinę luksusu.

Wykorzystywane w szczególności na różnego rodzaju imprezach, przyjęciach, pokazach, eventach, eleganckich bankietach czy też galach, ale także w mieszkaniach.

 

Dlaczego są tak rozchwytywane i popularne? – Zalety krzeseł chiavari

Wystarczy je tylko zobaczyć, aby odpowiedzieć sobie na to pytanie. Polecam również przejrzeć różnego rodzaju realizacje, w których stanowią one główny element wyposażenia – np. z przyjęć okolicznościowych, imprez plenerowych, pokazów a także stron poświęconych designie wnętrz.

Główną zaletą krzeseł chiavari jest to, że są ozdobą samą w sobie. W ich przypadku nie musimy specjalnie dekorować krzesła białymi, często ciężkimi materiałami, które nieraz przytłaczają cały wystój sali i otoczenia. Krzesła chiavari wręcz przeciwnie – są kropką nad „i” – stylowym, a zarazem bardzo wygodnym elementem wyposażenia. Co więcej – nie narzucają nam formy ani stylu wystroju, a wręcz przeciwnie – dopasowują się do niego. Są niezastąpionym elementem wyposażenia stylu glamour, romantycznego czy też rustykalnego. Sprawdzają się zarówno we wnętrzach, jak i plenerze, na eleganckich wręcz luksusowych przyjęciach, jak i swobodnych imprezach typu garden party.

Duże pole do manewru daje nam obecnie to, że są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych i materiałach, z którego są wykonywane. Dzięki temu, idealnie dopasują się do każdej stylizacji.
Pierwsze modele (tak jak wspomnieliśmy wyżej) zostały wykonane z drzewa wiśniowego, obecnie można spotkać model chiavari wykonany zarówno z drewna, jak i tworzywa sztucznego, także w kolorze przeźroczystym. I to właśnie te ostatnie są najbardziej uniwersalnym i neutralnym modelem, który zawsze się sprawdzi, niezależnie od sytuacji zastosowania oraz aranżacji wnętrza czy też otoczenia.

Poniżej przedstawiliśmy Wam małą próbkę tego, jak pięknie prezentują się krzesła chiavari w różnych stylizacjach.

Na pierwszy rzut przykładowe realizacje z wesela plenerowego organizowanego w namiocie weselnym RAJT. Do realizacji wykorzystano krzesła chiavari w kolorze szampańskim, które również znajdują się w ofercie firmy RAJT:

Krzesła chiavari w kolorze szampańskim w namiocie weselnym RAJT

Krzesła chiavari w kolorze złotym podczas wesela plenerowego.

Szampańskie krzesła Chiavari w namiocie weselnym od firmy RAJTźródło i realizacja: www.rajt.pl

 

Teraz chcielibyśmy zaprezentować Wam, jak pięknie krzesła chiavari prezentują się także w pomieszczeniach:

Szampańskie chavari podczas eventu w elegnackiej restauracji.
Krzesła w kolorze szampańskim.

Piękna stylizacja eleganckiego wesela z przeźroczystymi krzesłami chavari

Piękna stylizacja eleganckiego wesela z przeźroczystymi krzesłami chavari
Przeźroczyste krzesła chiavari:

Krzesła chiavari w kolorze szampańskim podczas eleganciego bankietu.źródło i realizacja: www.rajt.pl

 

Krzesła chiavari są także idealnym wyborem w przypadku imprez plenerowych:

Krzesła chavari na bankiecie w plenerze

Krzesła chiavari jako wyposażenie na ślubie plenerowym.
źródło i realizacja: www.rajt.pl

 

Są na tyle efektowne, że nie wymagają od nas dodatkowych dekoracji. Jednak jeżeli jeszcze bardziej chcemy podkreślić daną stylizację wnętrza, chavari są ulubionym modelem krzeseł dekoratorów – wystarczy mały element, aby dopełnił całości.

Dekoracja krzesła chiavari kwiaty + piórka
źródło: www.rajt.pl
Dekoracja krzesła chiavari - czerwona wstążka
źródło: www.rajt.pl
Dekoracja krzesła drewnianego chiavari na weselu w stylu botanicznym.
źródło: CairnEvents / FDLEventconsulting

 

Dekoracja krzesła chiavari - wstążka + kwiaty
źródło: www.elizabethannedesigns.com

 

Dekoracja krzesła chiavari - materiał + kwiaty
źródło: Fabmood / Top wedding sites

 

dekoracje-krzesla-chiavari
źódło: nieznane – z internetu.

A jak Wam spodobały się krzesła chavari? Bardziej podobają wam się modele tych krzeseł ozdobione, czy w wersji „sote”, zachęcamy do wyrażania swoich opinii.